SAP Çözümlerimiz ve Hizmetlerimiz

Uzun yıllar boyunca Depo Otomasyon Sistemleri, Akıllı Depo Yönetim Sistemleri, Üretim Takip Sistemleri , Demirbaş Yönetim Sistemleri konusunda ürünler geliştiren Trinoks, SAP konusunda Almanya da ikamet eden Theobald Software Gmbh ile işortaklığı gerçekleştirmiştir ve Theobald Software’in geliştirmiş olduğu ürünleri Türkiye’de müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Bu ürünler sayesinde, SAP dünyası ile Microsoft ürünlerini kucaklaştırmak mümkün olmaktadır. Müşterilerimiz isterlerse verilerini SAP’dan kendi kontrol edebilecekleri SQL Server veri tabanına otomatik çekebilmekte, isterlerse .NET geliştiricileri vasıtasıyla SAP ile gerçek zamanlı entegre çalışan uygulamalar geliştirebilmektedir.

SAP ERP Sistemi özellikle alt yapısındaki binlerce tablo sayısı, benzer işi gerçekleştiren bir çok RFC uzantısı ile karmaşık bir sistem olup implementasyon, ek geliştirme yapma, raporlama yapma gibi konularda kesinlikle bir çözüm ortağı ile daima süregelen bir iş birlikteliğine sebep olmaktadır. Öyleki eski IT sistemlerinde firmalar kendi içlerinde barındırdıkları yazılım ve veri tabanı uzmanları ile ek geliştirmeler, özel raporlar yapabilirken, SAP ye geçiş yapmakla birlikte bu kabiliyetlerini tamamen kaybederek dışarıdan çözüm ortakları bulmak ve en küçük istek veya raporlama ihtiyacında bu firmalara bağımlı kalmak durumunda kalmaktadırlar.

SAP nin ilk kurulumu sırasında tahmin edilebilen her türlü geliştirme, raporlama ve implementasyon, eğitim desteğini halihazırda mevcut SAP çözüm ve danışmanlık firmalarından alabilmektedirler. Ama sistem kurulup, sistem teslimi tamamlandıktan sonra firmalar ya bir çözüm evine bağlanmak ya da kendi içlerinde sadece bu sistem ile kadro oluşturmak zorunda kalmaktadırlar.

SAP nin kendi içinde içerdiği biraz evvel yukarda da bahsettiğimiz binlerce tablo ve RFC ye hakim olan, firmaları destekleyebilecek It SAP kadroları oluşturmak ve hazır personel bulmak ya da bir çözüm evine daima bağımlı olmak ne yazık ki ciddi anlamda maliyet oluşturmaktakdır.

Yıllar içinde SAP kurulu olan müşterilerimizde karşılaştığımız en büyük sıkıntı SAP ile ilgili en ufak entegrasyon ya da raporlama ihtiyacında firmadaki IT kadrosu gerçekten işinin ehli birinin belkide 1 dakikada cevaplayabileceği bir soruyu bir kaç günlük araştırma yaparak, sağa sola sorarak ya da çözüm evleri ile bu tarz konuları ve desteği içeren bakım anlaşmaları yaparak cevaplandırabilmekleri olmuştur. Halbuki eskiden kendi geliştirdikleri ERP sistemlerinde benzer bir soruya anında cevap verebiliyorlardı. Şimdi ise önlerini tam göremedikleri bir sistemde çalışmaktadırlar. İlk yatırım maliyetleri hesaplanabilir ve bütçelenebilirken yeni yapıda işi sürdürebilme maliyeti zaman zaman hem ilk yatırım maliyetlerini aşmakta hem de hesaplanabilememektedir.

Theobald ürünleri ile SAP dünyası ile MICROSOFT ürünlerini kucaklaştırmak mümkün olmaktadır. Artık firmalar isterse SAP den verileri kendi kontrol edebilecekleri SQL Server veri tabanına otomatik çekebilecek, isterlerse .NET geliştiricileri vasıtasıyla SAP ile gerçek zamanlı entegre çalışan uygulamalar geliştirebileceklerdir. Ayrıca Reporting Services , SharePoint , PowerPivot gibi Microsoft ürünlerini kullanarak SAP den çekilecek raporlamaları kendileri yapabilecektir. Bilindiği gibi Microsoft'un en büyük temel felsefesi çok kolay kullanılan, IT desteği direk istemeyen son kulllanıcının istenirse kendi başınada raporlama yapabileceği ürünler gelişrtirmektir. Bunun en güzel ÖRNEĞİ yıllardır her firmada kullanılan ve hala da kullanımından vazgeçilemeyen Microsoft EXCEL'dir.. Bir çok firma halihazırda da bir çok verisini EXCEL dosyalarında tutmaktadır. Reporting Services ise son yıllarda özellikle raporlama anlamında ön plana çıkmaktadır. Son kullanıcıya verilecek 1 günlük eğitim ile kullanıcılar istedikleri şekilde ve formatta raporlar oluşturabilmekte ve bunları kaydederek kişiselleştirerek (LOGO, RESİM, açıklamalar vs ekleyerek) kullanabilmektedir. QlicKView gibi bir BI uygulamasını kullanıcılar kendileri kullanabilmekte ve kendi karar sistemlerini kurabilmektedir. Bizim iddiamız SAP ile bu kolay iş yapılabilen, her zaman kolaylıkla yetişmiş personel , yazılımcı bulunabilen MICROSOFT dünyasını birleştirmektir.

SAP R/3 - .NET - Danışmanlık Hizmetleri

Trinoks, Theobald ürünlerinin Türkiye içerisinde implementasyon, eğitim ve desteğini vermekle birlikte SAP R/3 ve .NET ile uygulama gelitşrme konusunda müşterilerini hizmet sunmaktadır. Ek rapor ekranları ya da ek geliştirmeler için yapılacak olan toplantı ve analizlerin sonrasında hizmetin ne şekilde verileceği ile ilgili olarak bir analiz dokümanı sunulmakta ve anlaşılan kapsam dahilinde ek geliştirme hizmeti verilmektedir.

Detayı göster...

Xtract IS

xis100

Xtract IS Nedir?

Bütün SAP verilerinin kusursuz bir şekilde SSIS tabanlı ETL Prosesleri ile entegrasyonunu sağlayan bir ara yazılımdır.

Xtract IS - SAP and SSIS ile Plug'n'Play Bağlantısı, mySAP veya SAP BW sisteminizi SQL Server Integration Servisleri ile entegre etmenize yarar. Sadece bir kaç mouse tıklaması ile yüklü miktarda veriyi yüksek performans ile doğru bir şekilde çekebilirsiniz.

Detayı göster...

Xtract QV

xis100

Xtract QV Nedir?

QlikView kullanılarak SAP verilerinin gelişmiş hafıza BI'idir. (Xtract QV - SAP ve QlikView Sorunsuz Entegrasyonu)

Sekiz farklı veri çekme tipi ile optimal, sağlam ve hızlı veri katmanı oluşturularak SAP ile QlickView arasında entegrasyon sağlanabilmektedir.

Detayı göster...

Xtract PPV

xis100

Xtract PPV Nedir?

SAP ile PowerPivot arasında sorunsuz bağlantı sağlamanıza imkan sunan bir servis yapısıdır.

Xtract PPV sayesinde her türlü, SAP ve BW verisini PowerPivot ile entegre edebilirsiniz. Xtract PPV ile SAP Tablolarına, Sorgulamalara, BAPI'lere, RFC'lere ve BW küpleri ve ABAP Raporlarına kolayca bağlanabilirsiniz.

Detayı göster...

ERPConnect

erp100

ERPConnect Nedir?

SAP R/3 ve SAP ERP için .NET API "SAP Certified Integration with SAP NetWeaver" sertifikalı bir yazılımdır.

ERPConnect, çok fazla çaba sarfetmeden , ve en önemlisi ayrıca bir ara katman gerektirmeden SAP ile bağlı arayüzler tasarlamanızı, .NET uygulamalar yapmanızı sağlayan .NET Assembly'sidir.

Detayı göster...

Xtract RS

xis100

Xtract RS Nedir?

SAP'ın veri tabanının arka uç noktası ile bağlantı yapabilecek bir ara yazılım, SQL Server Reporting Servis eklentisidir.

Xtract RS, Microsoft Reporting Servisleri için optimize edilmiş bir veri sağlayıcı alt yapıdır. bir veri uç noktası olarak , sorunsuz bir şekilde Business Intelligence Studio ve Reporting Service Sunucusuna bağlanmaktadır. 

Detayı göster...

ERPConnect Services

xis100

ERPConnect Services Nedir?

SAP ile SharePoint arasında sorunsuz bağlantı sağlamanıza imkan sunan bir servis yapısıdır.

ERPConnect Services, SAP ERP/BW ile Sharepoint arasında entegrasyon sağlayabilmek için gerekli iki farklı komponentten oluşur. ERPConnect Services kullanıldığı durumda ayrıca bir ara katmana ihtiyaç yoktur.

Detayı göster...